סטוריבורד

 

הסטוריבורד של הסרט 'בכוונה טובה' / מאת אלון נוימן – במאי הסרט
במסגרת  -  חמש דקות מביה"ס לקולנוע.
לאחר כתיבת התסריט ופרוקו לגורמים של שוט אחרי שוט. התחילה מלאכת הכנת הסטוריבורד. רציתי להיות כמה שיותר מדוייק. להעביר את מה שנמצא בראש שלי לנייר ומשם לעדשת המצלמה. לפניכם מבחר שוטים משלושת הסיקוונים שפותחים את הסרט. השוטים צויירו חודש לפני הצילומים ולידם שוטים מתוך הסרט הסופי  'בכוונה טובה' לאחר חודשיים של עריכה.

שוט מהסרט
תיאור
תמונה
מספר
כלא
הסרט פותח בסיקוונס שיחרורו של אדריאן פירסט מהכלא. השוט הראשון הינו סיור חיצוני על הכלא.
כלא
1
מסדרון
השוט השני מתאר מסדרון בתנועה כלפי פנים (דולי-אין) כאשר מנורות הנאון נעים לכיוון הצופה. רציתי להעביר תחושה של תנועה בתוך הכלא.
מסדרון
2
נעליים

השוט השלישי מראה את אדריאן הולך במסדרון בכיוון ההפוך מהשוט הקודם. מטרת השוט להראות:

  1. שהגיבור שלנו לבוש בבגדים אזרחים. רמז לעתיד.
  2. התנועה לעבר הצופה –התכוננות למפגש איתו.
  3. תחושת יציאה.
נעליים
3
מנהל הכלא
השוט של מנהל הכלא משוחח עם אדריאן. בחרתי בקלוזאפ ע"מ להראות את כוחו של מנהל הכלא מול אדריאן.
מנהל הכלא
4
ספר הזוהר
שוט של מנהל הכלא דוחף את הספר לכיוון אדריאן. מסר של החזרת משהו חשוב ששייך לגיבור.
ספר הזוהר
5
פניו של אדריאן

השוט הבא הינו כאשר אדריאן מקבל את הספר לידיו.

השטרות שמבצבצים מבעד לדפים מסקרנים את אדריאן. הוא פותח אותו ופונה למנהל הכלא. עד לשוט הזה אנו לא יודעים איך הגיבור נראה. השוט הזה מראה לנו בפעם הראשונה את עיניו של הגיבור. השוט נועד להעלות את סקרנותו של הצופה.
פניו של אדריאן
6
תיק אישי
שוט נוסף הינו התיק האישי של אדריאן. אשר בתוכו נמצאים תמונות של קורבנותיו – לכאורה. השוט הזה מיועד לצייר בעיני הצופה כי אדריאן קשור למקרי מוות או פשעים חמורים. הצופים עדיין לא יודעים אם אדריאן הוא "טוב" או "רע".
תיק אישי
7
שחרור
לאחר שאדריאן יוצא מחדרו של מנהל הכלא. הם נפגשים בפעם האחרונה ממש לפני היציאה. מנהל הכלא קורא לאדריאן. השוט מתאר את אדישותו. נתבך נוסף באישיותו של אדריאן. הוא לא מיד מסתובב אלא נעצר ומסיט את עינו לכיוון מממנו בא קולו של מנהל הכלא. הפוקוס על אדריאן בתחילת השוט עובר למנהל הכלא בסוף השוט.
שחרור
8
בית קברות
בשוט הבא אנו רואים את אדריאן בבית הקברות. הוא מתייצב לבד מול המצבה של אהובתו. תחושת בדידות. הדבר היחיד שחי באותו הרגע זה: אדריאן.
בית קברות
9
האהובה
אדריאן מביט בתמונה של חברתו המנוחה. מטרת השוט, לתת לצופה להבין את הבלבול שנוצר מאוחר יותר .
האהובה
10
תחנת דלק
אקסטרים לונג שוט – אשר בפועל בוצע בטילט-דאון עם זום אין ודולי אין. תנועת המצלמה לעבר דמותו של אדריאן צועד ברחבת תחנת הדלק לעבר פתחו של פונדק הדרכים.
תחנת דלק
11
הערסים
נקודת מבט של אדריאן פירסט כאשר הוא נכנס לפונדק. רחמים פלאפי (שי עדן) מסיט את מבטו מהבחורה ופוקח עין לעבר אדריאן. השוט בוצע כאשר המצלמה על הכתף והתנועה הייתה כניסה לתוך הפונדק כאשר אדריאן מסתכל על הבחורה, צידוד לעבר העברינים וצידוד בחזרה לעבר הבחורה.
הערסים
12
דה-גירל
אדריאן מתקרב לעבר נעמה.
דה-גירל
13
הכתף
שוט הנגיעה בכתף. חלק מצרור שוטים המרכיבים את הנגיעה בכתף.
הכתף
14
העין
סיקוונס החזיון – בשוט הזה רציתי להראות את מה שאדריאן רואה. זאת אומרת התמונות שחולפות בראשו. ישנם מספר חזיונות בסרט. אך החזיון הראשון הוא גם האירוע המחולל של הסרט ולכן חשוב היה לי להדגיש אותו. מה שרואים בשוט : זום אין לתוך העין של אדריאן. כאשר סדרת פלשים של תמונות מבזיקה באישון וזום אין ממשיך עד שהעין יוצאת מהמסך והופכת בעצם לחזיון עצמו.
העין
15
סוחבים
השוט בחיזיון: רחמים ונועם גוררים את נעמה לתוך המחסן על –מנת לאנוס אותה. בפועל ניסינו מספר שוטים הן מקדימה והן מאחורה. בשלב העריכה הוחלט שהשוטים מקדימה פועלים טוב יותר ולכן השינוי בסרט הסופי.
סוחבים
16
הצעקה
השוט של נעמה צועקת ובהמשך נאבקת בחוטפיה.
הצעקה
17

 

הסטוריבורד המלא ופיצ'רים נוספים תמצאו ב-די.וי.די השלם של הסרט - לרכישה הקליקו

צור קשר | DVD | שותפים | סטוריבורד | סינופסיס | תמונות מההפקה | וידאו | חדשות