בכוונה טובה - סינופסיס

 

גורל  - השקפה לפיה ישנו סדר אירועים טבעי וקבוע מראש ביקום.
הגורל הוא הכוח שאי אפשר לעמוד בפניו. נתפש כקובע את העתיד.
הגורל - לא משנה כמה ינסה אדם לשנות את מעשיו והתנהגותו, אין ביכולתו לשנות את גורלו שכבר נחתם ונקבע.
לפי המיתולוגיה היוונית זהו כורח בלתי ניתן לביטול אליו נכנעים אפילו האלים.
תחושת הגורל - היא התחושה האנושית לפיה ישנה מטרה נסתרת בהגרלה מנחה, הנושאת את המסר לפיו אין טעם לנסות להתל בגורל הבלתי נמנע לאחר שזה נובא.
גם כיום יש המאמינים בכוחם של חוזים שונים המתיימרים לחזות את העתיד ולדעת מה צופן הגורל.

אדריאן פירסט נולד עם כישרון שאותו הוא לא רצה, כישרון בלתי רגיל – היכולת לראות את גורלם של אחרים. הכישרון הזה תמיד סיבך אותו. לאחר שריצה את עונשו בכלא על רצח שלא ביצע, משתחרר אדריאן. מנהל הכלא מוסר לו את ספר הזוהר שלו ושולח אותו לדרכו. התחנה הראשונה של אדריאן זה בבית הקברות, בזמן שישב בכלא הוא איבד את אהובתו. כנראה שהמוות עושה שעות נוספות. נחוש להמשיך עם חייו הוא מגיע לפונדק דרכים. שם הוא רואה בחורה שמזכירה לו את חברתו. אך ברגע שהוא יוצר איתה קשר פיזי הוא מגלה שחייה בסכנה. באותו פונדק, יושבים שני עברינים שציינו אותה כמטרה. אדריאן מתלבט ולפני שהוא מספיק לעשות משהו, השניים כבר עסוקים איתה. הבחורה שמסרבת לענות "לחיזוריהם" המגעילים, מושכת אותם אחריה עד שלבסף החיזור המלוכלך שלהם מתפתח למרדף אובססיבי. אדריאן שראה את גורלה מחליט לרדוף אחריהם ובעצם להיכנס למשחק המלוכלך שלהם.

בכוונה טובה – הינו סרט קצר ואינטנסיבי של מרדף אחרי גורל ידוע מראש. האם יצליח אדריאן לשנות אותו?

משתתפים בסרט בכוונה טובה לפי סדר הופעתם: אורן נוימן – אדריאן פירסט, יוסי רודולר – מנהל הכלא, שי עדן- רחמים פלאפי, חן אלמקייס – נועם ביז'גדה, נעמה חובב – דה גירל, עמית קולר – קופאי הפונדק, אלון נוימן – ירון לביא, יוגב קליין – טרמפיסט ורוצח מסוכן.
צוות הפקה: תסריט, בימוי והפקה – אלון נוימן, צילום – טל פרידמן, עוזרת הפקה – גייל כהן, עוזרי במאי – גלעד קלוגר, נועה שפיגל ויוגב קליין.
ציוד: סרט למזכרת, אוטופיה וביה"ס חשיפה.

תודות מיוחדות: ביה"ס חשיפה, שמעון ספקטור, אריק קפלון, שעיה סטניסלוב, אמנון וינר, רות לב-ארי, צביקה קרצנר, אבי פרידמן, ג'וזף גיטלר, גידי כרוך, שי דבירוף, ליהיא פסטרנק, הלין, ירונה, ארגון משוחן לשולחן, תחנת הדלק יעד בדרך, שירות בתי הסוהר, מועצה אזורית ערד, משטרת ישראל, זמיר טריקים, יד שרה, מתי נוימן, מרגריטה כץ וכל אלה שהיתה להם יד בדבר.